8.5.–28.5.2024 MENI | TULI: Taidekoulu Maan lopputyönäyttely 2024

Ulriika Hyry / Vili Järvinen / Lukas Kallonen / Tuuli Kudjoi /
Anna Kuorikoski / Anni-Anett Liik / Teemu Ruissalo / Elsa Tölli /
Ben Vale / Inka Weiner

Auki: Joka päivä 12-20 (aukioloaikoja pidennetty!)

Osoite: Levyhalli, Suomenlinna B5, Helsinki

Meni | Tuli on Taidekoulu Maan lopputyönäyttely 2024, joka herättää ruosteisen miljöön eloon yhteiskunnallisilla, arjen absurdiuteen, tuotantoon- ja vuorovaikutuksiin liittyvillä teoksillaan. Näyttelyssä nähdään kymmenen valmistuvan taiteilijan teokset. Esillä on uunituore kokoelma liikkuvaa kuvaa, taidegrafiikkaa, maalausta, installaatioita, keramiikkaa sekä esitystaidetta. Näyttely on saanut nimensä Levyhallista löytyvästä, työaikaa mittaavasta museoidusta kellokorttikoneesta.

Avajaiset 8.5. klo 17-20 ✨ Tervetuloa!

Tsekkaa Facebook tapahtuma täältä

Meni Tuli exhibition poster